Марко Ранковић још четири године на челу ФСО Лазаревац
Некадашњи играч Колубаре и њен капитен Марко Ранковић и у наредне четири године биће на челу Фудбалског савеза општине Лазаревац. Била је то једногласна одлука којом је 26 делегата на Изборној скупштини указало поверење досадашњем првом човеку ове организације.
Поред протоколарних тема као што су избор радних тела и усвајања извештаја са претходног састанка, као и верификације мандата члановима Скупштине, нови-стари председник је говорио о урађеном у протеком периоду и о томе шта су циљеви за период који следи.
„Из нас је период који су обележила бројне активности, али и проблеми који су готово свакодневица фудбала и рада у њему. Зато сада, овде пред вама, могу да кажем да смо успели да све реализујемо, али и да много тога у наредном периоду доведемо на жељени ниво. Верујем да ћемо заједничким снагама, тимским деловањем, лакше то преточити у неко ново задовољство. Гледали смо да будемо прави сервис клубовима, помагали где је било потребе и тако ће да буде и у наредном периоду. Врата савеза су увек отворена, било да је реч о клубовима, судијама, тренерима, спортским радницима… Биће нам од користи и сваки добронамеран савет, објективна критика, сваки савет. И одмах да вам кажем, улица има право да прича, али те и такве приче нас не дотичу. Ово је место где треба да се погледамо у очи и тако ће да остане. Очекују нас бројне обавезе и већ од данас крећемо у сусрет њима“, рекао је између осталог Ранковић.
Извршни одбор у наредном поред председника Марка Ранковића, чини ће потпредседници Влада Ђорђевић и Лука Лазаревић, као и чланови: Радојка Толовић Васиљевић, Урош Столић, Александар Јовановић, Ненад Матић, Мирослав Раковић и Дејан Кастратовић.
„Размишљао сам о подмлађивању и то је потреба овог савеза. Фудбалском савезу општине Лазаревац не само у Извршном одбору већ и у целости су потребни млади људи, свежа крв, енергија која једног дана треба да настави руковођење савезом“, образложио је избор најближих сарадника Ранковић.
Горан Некић је изабран за председник Надзорног одбора док су чланови овог тела Живота Средојевић и Радош Ранковић.
Испред Комисије за спровођење и праћење изборних процедура испред Фудбалског савеза Београда, присуствова је Раденко Стевовић.
„Похвалио бих организацију избора у ФСО Лазаревац, који је још једном потврдио добар, квалитетан и савестан рад и ја им заиста честитам на томе“, истакао је искусни спортски радник.
Одмах после одржане Изборне скупштине, одржана је конститутивна седница на којој су верификовани мандати у донете одлуке да послови секретара остају у надлежности Милоја Радичевић, док Ана Јовић наставити обавезе на задацима техничког оперативца ФСО Лазаревца.
Одлучено је да Марко Ранковић, Лука Лазаревић и Ивко Петровић буду представници Фудбалског савеза општине Лазаревац у Скупштини ФС Београда.
